Wyniki XXVI Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową

5 kwietnia, 2022

W dniu 3 kwietnia 2022 r. w Domu Ludowym w Nagoszynie w ramach Świątecznego Kiermaszu Wielkanocnego rozstrzygnięto XXVI Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkanocy.

Prace konkursowe oceniała Komisja w składzie:

  1. Teresa Moskal – przewodnicząca komisji, pedagog i plastyk,
  2. Agata Dziedzic – członek komisji, instruktor plastyki w CKiP w Żyrakowie,
  3. Kamil Wolski – członek komisji.

Zgodnie z wytycznymi regulaminu komisja przyznała następujące miejsca
 w poszczególnych kategoriach:

indywidualnych:

KATEGORIA I - brak zgłoszeń

KATEGORIA II - klasy I – IV

I miejsce - Marcel Czapla, kl.II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

I miejsce - Filip Nowakowski, kl.III, Zespół Szkół w Żyrakowie,

II miejsce - Lena Szczepańska, kl.,II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

II miejsce - Weronika Szerszeń, kl.II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce - Aleksander Kosiński, kl.II, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Jakub Kamecki, kl.IV, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Liliana Gaweł, kl.III, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie,

Wyróżnienia: 

  • Jan Kobos, kl.II, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie,
  • Agata Żuchowska, kl.III, Szkoła Podstawowa w Zasowie,
  • Bartłomiej Kot, kl.III, Szkoła Podstawowa w Wiewiórce,
  • Martyna Gaweł, kl.III, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie.

KATEGORIA III - klasy V - VIII

I miejsce - Anna Żuchowska, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce - Faustyna Ryczek, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Joanna Grześkiewicz, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Maja Ryś, kl.V, Zespół Szkół w Nagoszynie,

Wyróżnienia: Amelia Wałęga, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie.

KATEGORIA IV - szkoły ponadpodstawowe i dorośli

Nagroda - Ewa Kizior, Wiewiórka.

KATEGORIA V - osoby niepełnosprawne

Brak zgłoszeń.

grupowych:

KATEGORIA VI – Stowarzyszenia, Świetlice, Biblioteki

Nagrody ex aequo - Świetlica Wiejska w Woli Żyrakowskiej, Bobrowej Woli, Korzeniowie, Nagoszynie, Straszęcinie, Wiewiórce, Woli Wielkiej i Zasowie, Klub Seniora w Straszęcinie

KATEGORIA VII - Warsztaty Terapii Zajęciowej, osoby niepełnosprawne.

Nagroda - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom!