WYNIKI XXV Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkanocy

25 marca, 2021

Tegoroczny konkurs online spotkał się z rekordową liczbą zgłoszeń, gdyż udział wzięło aż 161 osób. Wśród prac uczestników dominowały pisanki wykonane rozmaitymi metodami plastycznymi, w tym tradycyjną metodą woskową. Nie zabrakło również baranków, zajączków oraz innych symboli wiosenno - wielkanocnych, które stały się elementami świątecznych stroików.
Komisja w składzie: Aneta Domaradzka – Przewodnicząca komisji, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz członkowie - Agata Dziedzic, Krzysztof Prokop, Agnieszka Weryńska-Przybyś zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I
I miejsce – Adrianna Dubiel, Oddział Przedszkolny w Zasowie;
II miejsce – Anna Kulas, Oddział Przedszkolny w Zasowie;
III miejsce – Izabela Jarosz, Publiczne Przedszkole w Bobrowej;
III miejsce – Oliwia Kurczyk, Publiczne Przedszkole w Bobrowej.
KATEGORIA II
I miejsce – Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej;
I miejsce – Filip Nowakowski, Zespół Szkół w Żyrakowie;
II miejsce – Klaudia Osak, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Aleksandra Pieniądz, Zespół Szkół w Bobrowej;
Wyróżnienie – Anna Medygrał, Zespół Szkół w Żyrakowie.
KATEGORIA III
I miejsce – Krystian Bachoń, Szkoła Podstawowa w Zasowie;
I miejsce – Piotr Trojan, Zespół Szkół w Straszęcinie;
II miejsce – Kacper Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej;
II miejsce – Karolina Sadowska, Zespół Szkół w Żyrakowie;
III miejsce – Julia Bizoń, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Weronika Podraza, Zespół Szkół w Nagoszynie;
III miejsce – Jakub Kolano, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Emilia Rej, Zespół Szkół w Nagoszynie;
Wyróżnienia:

  • Karolina Machaj, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej;
  • Marlena Lis, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej;
  • Maja Ryś, Zespół Szkół w Nagoszynie;
  • Julia Jaśkiewicz, Zespół Szkół w Nagoszynie;
  • Sylwia Marczyk, Zespół Szkół w Nagoszynie.
    KATEGORIA IV
    I miejsce – Katarzyna Czerwiec, Zespół Szkół w Straszęcinie;
    II miejsce – Wiktoria Szymaszek, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej;
    III miejsce – Szymon Prokop, Zespół Szkół w Bobrowej.
    KATEGORIA V
    I miejsce – Izabela Kramarczyk, Wola Wielka;
    II miejsce – Aneta Sojka, Bobrowa;
    III miejsce – Wioleta Sadowska, Wola Żyrakowska;
    Wyróżnienia:
  • Maria Borek, Straszęcin;
  • Katarzyna Domaradzka, Bobrowa.
    KATEGORIA VI
    Nagrody: Agnieszka Kumiega, Weronika Świder, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli (Grzegorz Opiela, Teresa Dygdoń, Sylwia Ciecieręga, Michał Musiał, Justyna Iskra).
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za tak liczne i pomysłowe prace, a laureatom serdecznie gratulujemy 👏👏
    👉 Dyplomy wraz z nagrodami zostaną rozdysponowane za pośrednictwem szkół, zaś w przypadku osób dorosłych prosimy o ich odbiór w Dworku w Żyrakowie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00.