WYNIKI Gminnego Turnieju Recytatorskiego im. Jana Brzechwy

30 kwietnia, 2021

Rozbrzmiały wiersze Jana Brzechwy, te znane i te mniej znane tj. Ziewadło, Ciaptak czy Czarodziejski pies. Gminny Turniej Recytatorski im. Jana Brzechwy odbył się w formie online i przerósł oczekiwania organizatorów - na konkurs przesłano aż 135 nagrań.

Uczestnicy rywalizowali w trzech następujących kategoriach: I - klasy 0-2 (86 zgłoszeń), II - klasy 3-4 (29 zgłoszeń), III - klasy 5-6 (20 zgłoszeń).

Po dwudniowych przesłuchaniach komisja w składzie: przewodnicząca Agata Dziedzic oraz członkowie: Agnieszka Weryńska-Przybyś i Krzysztof Prokop, oceniła prezentacje uwzględniając kryteria zawarte w regulaminie i przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I

· I miejsce - Magdalena Knot, Zespół Szkół w Bobrowej,
· I miejsce - Lena Gałat, Zespół Szkół w Nagoszynie,
· II miejsce - Gabriela Szacik, Zespół Szkół w Żyrakowie,
· II miejsce - Kamila Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,
· II miejsce - Zofia Bielatowicz, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej,
· III miejsce - Maja Przydzielska, Zespół Szkół w Straszęcinie,
· III miejsce - Natalia Nawój, Szkoła Podstawowa w Mokrem,
· III miejsce - Natasza Mrowiec, Zespół Szkół w Straszęcinie.

Wyróżnienia:

· Mikołaj Sowa, Publiczne Przedszkole w Straszęcinie,
· Oliwia Ciołek, Zespół Szkół w Straszęcinie,
· Izabela Rej, Publiczne Przedszkole w Nagoszynie,
· Alicja Białas, Zespół Szkół w Bobrowej,
· Hanna Kobos , Zespół Szkół w Bobrowej,
· Jakub Domaradzki, Zespół Szkół w Bobrowej,
· Zuzanna Grygiel, Zespół Szkół w Bobrowej,
· Karolina Lik, Zespół Szkół Bobrowej,
· Wiktoria Pietrucha, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej.

Kategoria II

· I miejsce - Dawid Zasadni, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,
· II miejsce - Magdalena Czerniak, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,
· III miejsce - Milena Madej, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,
· III miejsce - Nikodem Niedzielski, Zespół Szkół w Żyrakowie,
· III miejsce - Bartosz Zaborowski - Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

Wyróżnienia:

· Anna Pleban, Zespół Szkół w Żyrakowie,
· Weronika Kubek, Zespół Szkół w Bobrowej,
· Amelia Błaszkowska, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej.

Kategoria III

· I miejsce - Cezary Wójcik, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,
· II miejsce - Amelia Szałęga, Zespół Szkół w Straszęcinie,
· II miejsce - Maksymilian Pleban, Zespół Szkół w Żyrakowie,
· III miejsce - Milena Pasek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

Wyróżnienia:

· Kamila Strzałka, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom.
Nagrody i dyplomy zostaną rozdysponowane za pośrednictwem szkół.