Wakacyjna Integracja z CKiP w Żyrakowie

26 sierpnia 2021

W ramach wakacyjnej akcji w Świetlicach Wiejskich działających na terenie Gminy Żyraków zrealizowano specjalny program „Tematyczne Tygodnie”, który miał na celu wzbogacić zajęcia świetlicowe oraz ponownie zintegrować dzieci i młodzież po wielu miesiącach zamknięcia spowodowanego ograniczeniami związanymi z pandemią.

Zajęcia tak zostały urozmaicone, aby każdy mógł znaleźć w ofercie coś dla siebie. Podczas zajęć tanecznych dzieci poznały nowe kroki taneczne, w trakcie zajęć muzycznych sprawdziły swoje możliwości wokalne. Z kolei w czasie zajęć tkackich dzieci zapoznały się z podstawowymi tajnikami tego rzemiosła, czego efektem były fantastyczne przeplatanki. Odbyły się również warsztaty z wykonywania letnich bukietów kwiatowych, które idealnie wpisały się w okresie przed poświęceniem bukietów w Święto Matki Boskiej Zielnej. Przed uczestnikami odkryto ciekawe techniki fotografowania, które wykorzystano przy robieniu sesji zdjęciowych. W ostatnim tygodniu zorganizowano warsztaty zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci przekonały się, że zdrowe jedzenie może być naprawdę bardzo smaczne i proste w przyrządzeniu. Podczas każdych zajęć uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Tematyczne tygodnie przeprowadzili instruktorzy: Małgorzata Kania, Agata Dziedzic, Krzysztof Prokop, Krzysztof Pietrucha, Katarzyna Kępowicz oraz Bonne Sante Dębica- Gabinety Dietetyczne.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.