Podsumowanie II etapu koncepcji "Uniwersytet Samorządności"

25 października 2023

W ramach zadania pn. "Organizacja i przeprowadzenie 6 otwartych inicjatyw edukacyjnych w utworzonej sali szkoleniowej w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce w ramach „Uniwersytet Samorządności” objętego Podkarpackiem Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025 oraz dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego w 2023 r. odbyły się następujące inicjatywy edukacyjne:

- 7 września - warsztaty pn. "Artystyczne dekorowanie ciast i deserów". Zajęcia poprowadziła Barbara Bassara-Poprawa, właścicielka znanej cukierni w Dębicy. Uczestnicy szkolenia, w tym członkowie kół gospodyń wiejskich z powiatu dębickiego dowiedzieli się jakich materiałów i technik używać do ozdabiania ciast.

- 14 września – warsztaty pn. "EDUKIDO - Kreatywne warsztaty z klockami LEGO", które poprowadził trener Bartosz Dyrkacz z Firmy Cogito Network Sp. z o.o. z Rzeszowa. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórce z wielkim zainteresowaniem uczyły się poprzez zabawę, dzięki której rozwijały logiczne myślenie.

- 21 września – szkolenie pn. "Bezpieczna droga do szkoły - poznajemy znaki i zasady ruchu drogowego", które przeprowadziła Pani Magdalena Baran z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

- 28 września - szkolenie pn. "Mowa liderów" na temat skutecznej autoprezentacji, wystąpień publicznych, komunikacji, tworzeniu treści pomocnych w przekazie informacji, promocji i budowania wizerunku. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik spróbował swoich sił w prezentacji swojej osoby przed kamerą. Było to bardzo pomocne i rozwijające doświadczenie, dzięki któremu uczestnicy otrzymali wiele cennych wskazówek. Szkolenie poprowadził doradca medialny Adam Mokrzycki.

- 6 października - wykład historyczny pn. „Zagłada i walka. II wojna światowa w Dębicy i powiecie dębickim”, który wygłosił Ryszard Pajura. Wykład został zorganizowany z okazji 80. rocznicy pacyfikacji wsi Wiewiórka przypadającej właśnie w tym roku. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać przekrojowej historii II wojny światowej na ziemi dębickiej, w tym zapoznać się z wydarzeniami, które rozegrały się na terenie obecnej Gminy Żyraków. Każdy uczestnik otrzymał egzemplarz książki autorstwa Ryszarda Pajury.

- 12 października - szkolenie pn. Promocja "Małej Ojczyzny", które poprowadziła Pani Krystyna Dobrzańska z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zakres szkolenia obejmował takie zagadnienia jak: narzędzia współpracy z mediami tradycyjnymi, nowoczesne narzędzia promocji, charakterystykę i kampanie reklamowe na FB oraz influencer marketing.

uniwersytet samorzadnosci wiewiorka 2023 etap 2 004

Galeria

uniwersytet samorzadnosci wiewiorka 2023 etap 2 009