Aktualności

I Gminny Konkurs na Wianek i Kalendarz Adwentowy

Zachęcamy do udziały w Konkursie organizowanym przez Wójta Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Celem konkursu jest propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarzaliturgicznego, rozwój talentów artystycznych oraz pobudzanie wyobraźni uczestników do kreatywności i twórczości. Poniżej zamieszczamy wymagane dokumenty: kartę zgłoszenia oraz oświadczenie RODO.Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursowym.

Więcej ...
Gminny Zespół Artystyczny ponownie na podium!

Serce się raduje, gdy słyszy o kolejnym sukcesie Gminnego Zespołu Artystycznego działającego przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. W sobotę, 2 października br. podczas VII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas” w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli nasz wspaniały zespół otrzymał złoty dyplom! W przeglądzie rywalizowało 27 podmiotów wykonawczych, a organizatorem wydarzenia było […]

Więcej ...
Muzyczny Hołd Prymasowi Tysiąclecia

W niedzielny wieczór, 26 września 2021 r. w Kościele Parafialnym w Górze Motycznej odbył się niepowtarzalny i podniosły koncert pn. „Muzyczny Hołd Prymasowi Tysiąclecia” z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego ze wspomnieniem św. Jana Pawła. Nie bez powodu połączono dwie wielkie postacie Kościoła, gdyż między nimi istniała niezwykła przyjaźń od momentu ich poznania aż do ostatnich […]

Więcej ...
Wyróżnienie dla Gminnego Zespołu Artystycznego

Gminny Zespół Artystyczny działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie otrzymał wyróżnienie w XXVI Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych, który odbył się w niedzielę 19 września w Tyczynie. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. Serdecznie gratulujemy!

Więcej ...
Gminny Konkurs Pieśni Religijnej i Patriotycznej - 2021

Zachęcamy do udziału w Gminnym Konkursie Pieśni religijnej i Patriotycznej.Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 października 2021 r.Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w zamieszczonym poniżej regulaminie:

Więcej ...
Wszystkie aktualności