Śpiewali kolędy i pastorałki

12 stycznia 2024

W dniu 11 stycznia 2024 r. w Woli Żyrakowskiej został rozstrzygnięty I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na świąteczną nutę”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż już w pierwszej edycji udział wzięło 56 solistów i 10 zespołów. Najczęściej wybrzmiały takie utwory jak: „Cicha noc”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Pastorałka prosto z nieba”, „Od serca do ucha” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

Komisja w składzie:

  1. Paweł Kmiecik – przewodniczący komisji, Dyrektor Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Dębicy,
  2. Barbara Łukasik – członek komisji, wokalistka w Orkiestrze Dętej Gminy Żyraków oraz w zespole Fevers,
  3. Krzysztof Prokop – członek komisji, instruktor muzyki w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie,
gminny konkurs koled i pastoralek na ludowa nute zyrakow 2024 057

Zgodnie z regulaminem przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I

Soliści

I miejsce – Anna Sobas, Zawierzbie,

II miejsce – Laura Cisło, Przedszkole w Bobrowej,

III miejsce – Kornelia Matubowska, Przedszkole w Bobrowej,

Wyróżnienia – Klaudia Nosal, Przedszkole w Nagoszynie.

Zespoły

Wyróżniania:

- Zespół z Przedszkola w Nagoszynie (Sebastian Cieśla, Nikodem Zaręba, Kamil Rembek, Filip Mazur, Kamil Szewczyk, Oskar Węgrzyn),

- Milena i Patrycja Wrona – Zespół Szkół w Nagoszynie.

KATEGORIA II

Soliści

I miejsce – Hanna Szerszeń, Zespół Szkół w Straszęcinie,

I miejsce – Amelia Mądro, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Zuzanna Derlęga, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce – Maja Przydzielska, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce – Emilia Ziobro, Zespół Szkół w Bobrowej,

Wyróżnienia:

- Amelia Persak, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

- Wiktoria Wawrzonek, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

- Aleksandra Kozioł, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej.

Zespoły

I miejsce – Zespół ze Szkoły Podstawowej w Górze Motycznej (Justyna Skóra, Nicola Warzecha, Nikola Stokłosa, Amelia Dziurgot, Patrycja Gorzelak, Aleksandra Kozioł),

II miejsce - Lilianna Rzeszowska i Hanna Szerszeń, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce - Zespół ze Szkoły Podstawowej w Zasowie (Wiktoria Wawrzonek, Adrianna Dubiel, Maja Krawczyk, Kamila Graniczny, Nikola Dziurgot, Lena Kania),

Wyróżnienia:

- Zespół ze Szkoły Podstawowej w Górze Motycznej (Iga Zaborowska, Martyna Ciebień, Karol Bała, Julia Żurek, Klara Szerszeń, Aleksander Maciołek),

- Zespół ze Szkoły Podstawowej w Zasowie (Emilia Persak, Amelia Persak, Zuzanna Derlęga, Julia Kulas, Fabian Wodzień, Marcel Tabasz).

KATEGORIA III

Soliści

I miejsce – Lena Ciarra, Zespół Szkół w Żyrakowie,

I miejsce – Antonina Barnaś, Zespół Szkół w Straszęcinie,

II miejsce – Magdalena Magdoń, Zespół Szkół w Nagoszynie,

II miejsce – Kalina Grześkiewicz, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Amelia Błaszkowska, Zespół Szkół w Straszęcinie,

Wyróżnienia:

- Bartosz Koziara,  Zespół Szkół w Straszęcinie,

- Zuzanna Podraza, Zespół Szkół w Żyrakowie,

- Cezary Jarosz, Zespół Szkół w Bobrowej,

- Natasza Mrowiec, Zespół Szkół w Straszęcinie.

Zespoły

Nagroda - Zespół „Gwiazdeczki” z Zespołu Szkół w Nagoszynie (Zuzanna Dziurgot, Karolina Wrzesień, Zofia Rembek, Weronika Majka, Lena Gałat).

KATEGORIA IV

Soliści

I miejsce – Natalia Wójcik, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Faustyna Ryczek, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce – Milena Madej, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

III miejsce – Anna Żuchowska, Szkoła Podstawowa w Zasowie.

Zespoły

Nagroda - Zespół ze Szkoły Podstawowej w Zasowie (Joanna Grześkiewicz, Maja Łapa, Faustyna Ryczek, Karolina Sołowska, Karolina Ślęk, Amelia Wałęga, Anna Żuchowska).

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom i gratulujemy laureatom!