Seniorzy świętowali w Straszęcinie

16 listopada 2021

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora w poniedziałek, 15 listopada br. Seniorzy spotkali się w Dworku w Straszęcinie.

Wykład historyczny, występ kapeli, skecz, smaczne jedzenie, miła atmosfera i dobra zabawa – taki właśnie program uświetnił wczorajsze spotkanie, która poprowadziła Pani Agnieszka Boro, Prezes Stowarzyszenia „Mój Straszęcin”.

Na początku spotkania ks. Sebastian Musiał udzielił błogosławieństwa Seniorom, po czym podczas swojego wykładu podzielił się ciekawostkami historycznymi na temat zabytkowych fresków w Kaplicy Reyów na Cmentarzu Parafialnym w Straszęcinie.

Po raz pierwszy zaprezentował się od niedawna działający Klub Seniora w Straszęcinie, który przygotował część artystyczną o tematyce wieku podeszłego w formie skeczu, humorystycznych piosenek i wierszy pod okiem i również w wykonaniu Pani Agaty Dziedzic. Rozbawiona publiczność była zachwycona przedstawieniem Seniorek. Dopełnieniem tych nastrojów było wystąpienie Pana Andrzeja Chojnowskiego, poety i satyryka z Dębicy. Następnie imprezę uświetnił występ Gminnego Zespołu Artystycznego działającego przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem. Poczęstunek przygotowała Firma Tasty z Woli Żyrakowskiej.

Swoją obecnością zaszczycili mieszkańców zaproszeni goście: Pan Marek Rączka – Wójt Gminy Żyraków, Pani Maria Bodzioch – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Elżbieta Drąg – Radna Gminy Żyraków, Pan Andrzej Wielgos – Sołtys wsi Straszęcin, Pani Grażyna Kokoszka – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żyrakowie, Pani Edyta Wadas – koordynatorka Klubu Seniora w Straszęcinie oraz ks. Oskar Leśniak – wikariusz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie.

Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Żyraków, Stowarzyszenie „Mój Straszęcin”, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrakowie oraz Klub Seniora w Straszęcinie.