Pełen wzruszeń i emocji Koncert Noworoczny w Straszęcinie

8 stycznia 2024

W niedzielne popołudnie, 7 stycznia 2024 r. w Kościele Parafialnym w Straszęcinie odbył się Koncert Noworoczny po góralsku. Piękne kolędy i pastorałki wykonał Zespół Pieśni i Tańca "Wierchy" im. Józefa Szczotki z Milówki. Była to prawdziwa uczta muzyczna pełna wzruszeń, emocji i niezapomnianych chwil dla mieszkańców Gminy Żyraków. Dopełnieniem niesamowitych wrażeń były piękne stroje ludowe oraz oryginalne instrumenty muzyczne zespołu.

Zespół „Wierchy” zaprezentował śpiewy Górali i Mieszczan Żywieckich, jak również Dolan z okolic Gilowic. Jest laureatem czołowych nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

koncert noworoczny w straszecinie 019

Słowem wstępu w niepowtarzalny klimat koncertu wprowadził Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Życzenia noworoczne złożyli również Pani Maria Bodzioch – Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków oraz ks. Prałat Bogusław Czech – Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie.

Po koncercie zespół z Milówki gościnnie przyjęto w murach Dworku w Straszęcinie, gdzie KGW Straszęcin przygotowało dla muzyków regionalny poczęstunek.

Na wydarzenie zaprosił Wójt Gminy Żyraków, zaś organizatorami byli: Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie, Stowarzyszenie KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Straszęcinie.