Niezapomniany Festyn Promocyjny Gminy Żyraków

19 czerwca 2023

Festyn Promocyjny Gminy Żyraków był pełen energii, emocji i atrakcji. Najpierw w dniu 18 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie odbył się Mecz Koszykówki na wózkach o puchar Wójta Gminy Żyraków rozegrany pomiędzy drużynami: Team Żyraków i Team Active Rzeszów, zaś dalsza część z bogatym programem odbyła się na Rynku w Żyrakowie. Tam na wstępie wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Następnie dzieci do zabawy zaprosili animatorzy ze Studio Fama, zaś Dziecięca Drużyna Strażacka z Korzeniowa zaprezentowała swoje umiejętności. Tradycyjnie nie zabrakło koncertu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków pod batutą Grzegorz Steca czy występu Gminnego Zespołu Artystycznego „PO NASZEMU”, który w tym roku świętuje 5-lecie istnienia. Festyn Promocyjny Gminy Żyraków jest również okazją do podsumowania zajęć artystycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Wiele emocji przyniosły występy taneczne i wokalne dzieci. Z kolei obok sceny zaprezentowano prace uczestników zajęć tkackich i plastycznych. Momentem, na który czekała licznie zgromadzona publiczność był koncert gwiazdy wieczoru, a wystąpił zespół Piękni i Młodzi.

Między punktami programu odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych tj. konkurs czytelniczy, konkurs żonglerki piłką nożną i konkurs ubijania piany.

Rynek w Żyrakowie był zapełniony atrakcjami z myślą o każdym i dla każdego bez względu na wiek. Koła Gospodyń Wiejskich zastawiły stoły przepysznymi wypiekami, a zapraszały do nich Stowarzyszenie KGW z Żyrakowa, Stowarzyszenie KGW „Górzanki”, Stowarzyszenie KGW „Nagoszyn Otwarty na Zmiany”, KGW „Korzeniowanki” oraz KGW „Bobrowianki”. Dla miłośników rękodzieła artystycznego obecne były stoiska przygotowane przez WTZ „RADOŚĆ” z Bobrowej Woli i ZAZ DecoRadość z Dębicy.

Podczas imprezy dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik Animacyjny przygotowany przez Panie ze Świetlic Wiejskich oraz stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej. Przy stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji z Mielca można było zasięgnąć informacji na temat ochotniczych form służby wojskowej, zaś obok firma kosmetyczna „Forever”oraz Firma LUKUS Klimatyzatory Łukasz Kuszowski ze Straszęcina oferowali swoje produkty i usługi. Z myślą o dzieciach przygotowano duży plac z dmuchanymi zjeżdżalniami, a OSP Żyraków prezentowała sprzęt strażacki.

Podczas imprezy trwała zbiórka dla Karoliny Fronc z Dębicy, która potrzebuje wsparcia w walce z chorobą i jej leczeniem.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z DJ-em z Agencji Muzycznej PROART.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie, OSP Wola Żyrakowska, OSP Żyraków, Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie oraz LKS Żyraków.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji tego wydarzenia, a byli nimi:  Hotel MILLENIUM w Żyrakowie, Anna i Wojciech Dziurgot z Woli Żyrakowskiej, Firma Handlowo-Usługowa DIKO Rusin Kazimierz z Żyrakowa, F.H.U. CIACHO z Woli Żyrakowskiej, Autopizzeria ANTONIO z Dębicy, Bank Spółdzielczy w Żyrakowie, Centrum Ogrodniczo-Budowlane EKO-KŁOS z Żyrakowa, Piekarnia KACZOR z Góry Motycznej, Piekarnia „GALA”, Piekarnia „Szymaszek” z Woli Żyrakowskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Roman Maciejowski, Andrzej Mądro Firma Handlowa A.D. Mądro z Żyrakowa, Firma „EDO” Zenon Cieślak i Kazimierz Rusin, Krzysztof Pałucki z Żyrakowa,LUKUS Klimatyzatory Łukasz Kuszowski ze Straszęcina.