Konkursy Wielkanocne 2024

21 lutego 2024

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach mających na celu kultywowanie polskiej tradycji oraz poszerzanie wiedzy z jej zakresu:

  • 12 marca 2024 r. (tj. wtorek), o godz. 9:00, w budynku CKiP w Woli Żyrakowskiej odbędzie się V Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. Prosimy o zgłoszenie uczestników do 7 marca 2024 r.
  • Zachęcamy również do uczestnictwa w XIII Gminnym Konkursie Plastycznym
    na Kartkę Wielkanocną
    . Prace należy złożyć do 8 marca 2024 r. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Świątecznego Kiermaszu Wielkanocnego w dniu 17 marca 2024 r. (tj. niedziela), w godzinach od 15:00 do 18:00 w Szkole Podstawowej w Zasowie. Prosimy o zwrócenie uwagi, aby w projekcie kartki znalazły się elementy zawierające treści religijne Świąt Wielkanocnych.
  • Zapraszamy także do udziału w XXVIII Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzedową związaną z Okresem Wielkanocy, który odbędzie się w ramach Świątecznego Kiermaszu Wielkanocnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 marca 2024 r.

            Prosimy o zapoznanie sie z Regulaminami poszczególnych konkursów oraz
o wypełnienie przy zgłoszeniach kart oraz podpisanie wymaganych oświadczeń.

Bardzo prosimy o terminowe składanie prac bądź kart zgłoszeń. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 14 681 28 19.