Kiermasz Wielkanocny wprowadził w świąteczny nastrój

27 marca 2023

Świąteczny Kiermasz Wielkanocny przyciągnął wczoraj tłumy, a odbył się w Szkole Podstawowej w Woli Wielkiej. Było niezwykle barwnie i bogato, a to za sprawą stołów usłanych pięknymi stroikami, pisankami, palmami czy tradycyjnymi wypiekami.

Kiermasz oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka witając wszystkich zgromadzonych oraz składając życzenia wielkanocne, do których dołączyła Pani Maria Bodzioch - Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków.

Następnie w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych wprowadził Koncert Laureatów i Uczestników IV Przeglądu Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych, a wystąpili: Magdalena Czerniak, Faustyna Ryczek, Alicja Madej oraz Zespół ze Szkoły Podstawowej w Górze Motycznej. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej zaprezentowali część artystyczną pt. „Przedstawienie Wielkanocne”.

Każdy, kto przybył, mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się artystyczne rękodzieło wykonane przez uczniów szkół, twórców indywidualnych, Świetlice Wiejskie Gminy Żyraków, Świetlicę Szkolną w Nagoszynie, Klub Seniora w Straszęcinie czy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli.

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanki” z Woli Wielkiej zapraszało do degustacji tradycyjnych potraw i wypieków. Z kolei przy stoisku Koła Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Kobiety” z Nagoszyna można było nabyć palmę lub ciasteczka i przy okazji wesprzeć pracę misyjną w Boliwii ks. Tomasza Fajta.

W trakcie imprezy zostały wręczone dyplomy i nagrody w XII Gminnym Konkursie na Kartkę Wielkanocną, a także oceniany był XXVII Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkanocnym. Dla najmłodszych został także przygotowany quiz świąteczny z nagrodami.

Organizatorami kiermaszu byli: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej, Stowarzyszenie KGW „Wolanki” w Woli Wielkiej, Sołectwo Wola Wielka i Jednostka OSP w Woli Wielkiej.

Do zobaczenia za rok!!!