Gminne Obchody z okazji 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

6 maja 2024

30 kwietnia 2024 r. na Rynku w Żyrakowie odbyły się Gminne Obchody z okazji 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱

obchody majowe zyrakow 2024 058

Ceremonię rozpoczęła Pani Elżbieta Ulak - Dyrektor Zespołu Szkół w Żyrakowie, która powitała wszystkich zgromadzonych i wprowadziła w znaczące karty historii Polski. Następnie miało miejsce podniesienie Flagi Państwowej na maszt przy odśpiewaniu Hymnu Polski. W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka zaznaczył ważność wydarzeń majowych dla narodu polskiego. Bogatą i barwną część artystyczną przypominającą wydarzenia z 1791 roku przedstawili uczniowie szkoły z Żyrakowa. W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe OSP, szkół oraz PSL z terenu Gminy Żyraków.

Podczas tego wydarzenia nastąpiło również wręczenie dyplomów i nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Wiwat Maj, Trzeci Maj".

Na wydarzenie zaprosił Wójt Gminy Żyraków, zaś organizatorami byli: Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.