Wyniki Gminnego Turnieju Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy

Gminny Turniej Recytatorski Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Ulubione wiersze tj. „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Leń” czy „Na straganie” uczestnicy konkursu deklamowali dzisiaj na scenie Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej.

W turnieju udział wzięły 44 osoby, w tym w poszczególnych kategoriach: I - 21 osób, II - 14 osób i III - 9 osób.

Komisja w składzie: Stefania Szuba – przewodnicząca komisji, polonistka; Anna Glinka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie; Agnieszka Weryńska-Przybyś – pracownik Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, zgodnie z wytycznymi regulaminu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I - klasy 0-2

Wyróżnienia:

KATEGORIA II - klasy 3-4

Wyróżnienia:

KATEGORIA III - klasy 5-6

Wyróżnienia:

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wyniki XIII Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”

W XIII Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna” wzięło udział aż 210 osób. Niektórzy uczestnicy zgłosili kilka prac (max. do 5 kartek).

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA I

I miejsce - Lena Krawczyk, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce - Lena Aleksandrowicz, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

III miejsce - Hanna Pieniądz, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

Wyróżnienia:

KATEGORIA II

I miejsce - Aldona Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,

I miejsce - Magdalena Stefan, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce - Magdalena Czuchra, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce - Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce - Dominika Piękoś, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce - Aleksander Kosiński, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Kamila Graniczny, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Rita Aleksandrowicz, Zespół Szkół w Bobrowej,

Wyróżnienia:

KATEGORIA III

I miejsce - Kalina Grześkiewicz, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

I miejsce - Kacper Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce - Milena Pasek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

II miejsce - Wiktoria Potok, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce - Anna Żuchowska, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Nikola Lada, Szkoła Podstawowa w Żyrakowie.

KATEGORIA IV

I miejsce - Bartosz Getler, Szkoła Podstawowa w Wiewiórce,

II miejsce - Wiktoria Szymaszek, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

II miejsce - Iwona Gałat, Świetlica Wiejska w Wiewiórce,

III miejsce - Arkadiusz Kuciemba, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce - Narcyz Potok, Zespół Szkół w Straszęcinie.

KATEGORIA V

Wyróżnienie - Katarzyna Domaradzka, Bobrowa.

KATEGORIA VI

Wyróżnienia:

Wyniki XXVI Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

Do XXVI Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową zgłoszono 32 prace.

Wśród nagrodzonych w kategorii rodzinnej znaleźli się:

I miejsce - Franciszek, Katarzyna, Michał i Ignacy Kosiba, Wola Wielka,

I miejsce - Patryk Ferenc z rodziną, Góra Motyczna,

II miejsce - Julia Jaśkiewicz z rodziną, Nagoszyn,

II miejsce - Wojciech, Anna i Piotr Rogowscy, Mokre,

III miejsce - Karolina, Ksawery i Franciszek Kizior, Wiewiórka,

III miejsce - Karol Wójcik z rodziną, Bobrowa.

Wyróżnienia:

Wyniki XIV Gminnego Konkursu na Ozdoby Choinkowe i Stroki Świąteczne

W XIV Gminnym Konkursie na Ozdoby Choinkowe i Stroki Świąteczne wzięło udział 70 osób.

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:

KATEGORIA I

I miejsce - Lena Aleksandrowicz, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

II miejsce - Karolina Cieśla, Publiczne Przedszkole w Nagoszynie,

III miejsce - Franciszek Kizior, Publiczne Przedszkole w Żyrakowie,

Wyróżnienia:

KATEGORIA II

I miejsce - Marcel Czapla, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

I miejsce - Dominika Piękoś, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

II miejsce - Szymon Mika, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce - Nicola Warzecha, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce - Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej,

III miejsce - Weronika Szerszeń, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce - Lena Szczepańska, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

Wyróżnienia:

KATEGORIA III

I miejsce - Patryk Ferenc, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

II miejsce - Wiktoria Wiercioch, Szkoła Podstawowa w Mokrem,

III miejsce - Eryk Kwolek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce - Anna Wilk, Szkoła Podstawowa w Wiewiórce,

Wyróżnienia:

KATEGORIA IV

I miejsce - Julia Bizoń, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce - Wiktoria Szymaszek, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce - Bartosz Getler, Szkoła Podstawowa w Wiewiórce,

Wyróżnienie - Krystian Bachoń, Szkoła Podstawowa w Zasowie.

KATEGORIA V

I miejsce - Stefania Grzyb, Nagoszyn,

I miejsce - Katarzyna Kepowicz, Straszęcin,

II miejsce - Katarzyna i Halina Koczaj, Straszęcin,

Wyróżnienie - Bernadetta Pikuła, Bobrowa.

KATEGORIA VI

I miejsce - Sylwia Ciecieręga, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli,

II miejsce - Michał Musiał, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli,

III miejsce - Karolina Lada, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli,

III miejsce - Teresa Dygdoń, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli.

Wyniki Gminnego Konkursu Pieśni Religijnej i Patriotycznej

„Co to jest Niepodległość”, „Dziewczyna z grantem”, „Biały Krzyż” to tylko niektóre utwory, które rozbrzmiały 21 października 2021 r. w siedzibie CKiP w Woli Żyrakowskiej podczas Gminnego Konkursu Pieśni Religijnej i Patriotycznej. W konkursie wzięło udział 33 osoby, w tym 31 solistów i jeden duet.

Komisja w składzie:

  1. Aneta Domaradzka – przewodnicząca komisji, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji
     w Żyrakowie,
  2. Krzysztof Prokop – członek komisji, instruktor muzyki,
  3. Agata Dziedzic – członek komisji.

Zgodnie z wytycznymi regulaminu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I (soliści)

I miejsce – Lena Ciarra, ZS Żyraków

II miejsce – Zofia Cisło, ZS Bobrowa

III miejsce – Wiktoria Wawrzonek, SP Zasów

Wyróżnienia:

Wiktoria Pietrucha, SP Góra Motyczna

Alicja Madej, SP Wola Wielka 

KATEGORIA II (soliści)

I miejsce – Amelia Błaszkowska, SP Wola Wielka

II miejsce – Milena Madej, SP Korzeniów

III miejsce – Kamila Węgrzyn, ZS Nagoszyn

Wyróżnienia:

Zuzanna Przydzielska, SP Zasów

Antonina Barnaś, ZS Straszęcin

KATEGORIA III (soliści)

I miejsce – Marcelina Pisarz, SP Wiewiórka

II miejsce – Katarzyna Czerwiec, ZS Straszęcin

III miejsce – Wiktoria Marek, ZS Straszęcin

Wyróżnienia:

Kamila Strzałka, SP Góra Motyczna

Weronika Podraza, ZS Nagoszyn

KATEGORIA I (zespół)

Wyróżnienie: Justyna Skóra i Piotr Gil – SP Góra MotycznaSerdecznie gratulujemy !!!

WYNIKI - Konkurs Tkacki "Dziecięce Przeplatanki"

W konkursie udział wzięło 6 osób w dwóch kategoriach.

Na podstawie filmików instruktażowych dzieci opanowały podstawowe sploty tkackie, czego przykładem są przesłane prace konkursowe.

Komisja w składzie: Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie Aneta Domaradzka, instruktor plastyki Agata Dziedzic i Agnieszka Weryńska-Przybyś, zgodnie z regulaminem konkursu przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca.

KATEGORIA I

Wyróżnienia:

KATEGORIA II

Serdecznie gratulujemy

W sprawie odbioru dyplomów i nagród skontaktujemy się telefonicznie.

Wyniki II Gminnego Konkursy Plastycznego "Wiersze Jana Brzechwy Oczami Dzieci"

Tegoroczny konkurs spotkał się z dwukrotnie większym zainteresowaniem w porównaniu z poprzednim rokiem, gdyż w konkursie wzięło udział aż 154 osoby. Nasi najmilsi uczestnicy zaskoczyli nas dużą pomysłowością w wykonywaniu ilustracji do wierszy Jana Brzechwy, prace były niezwykle barwne i zaskakujące.
Komisja w składzie: Agata Dziedzic - przewodnicząca komisji, instruktor plastyki oraz członkowie komisji: Agnieszka Weryńska-Przybyś oraz Krzysztof Pietrucha, zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca:

KATEGORIA I

I miejsce – Emilia Ziobro, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

I miejsce – Dominika Piękoś, Oddział Przedszkolny w Górze Motycznej,

II miejsce – Laura Chudy, Publiczne Przedszkole w Straszęcinie,

II miejsce – Oliwia Szmul, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

III miejsce – Adrianna Dubiel, Oddział Przedszkolny w Zasowie,

Wyróżnienia:

- Dawid Hajdon, Publiczne Przedszkole w Straszęcinie,

- Iga Zaborowska, Oddział Przedszkolny w Górze Motycznej,

- Michał Kos, Oddział Przedszkolny w Woli Wielkiej,

KATEGORIA II

I miejsce – Aldona Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,

I miejsce – Aleksandra Pieniądz, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Alicja Białas, Zespół Szkół w Bobrowej,

III miejsce – Grzegorz Dziurgot, Szkoła Podstawowa W Górze Motycznej,

III miejsce – Kamila Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,

III miejsce – Hanna Kobos, Zespół Szkół w Bobrowej,

Wyróżnienia:

- Bartłomiej Więch, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

- Dominika Szpyrka, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

- Emilia Niziołek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

- Gabriela Bała, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

- Julia Łączak, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

- Julia Strzałka, Zespół Szkół w Straszęcinie,

- Kamila Kasztarynda, Zespół Szkół w Nagoszynie,

- Maja Strojek, Zespół Szkół w Bobrowej,

- Witold Jarosz, Zespół Szkół w Bobrowej,

KATEGORIA III

I miejsce – Hanna Wilk, Zespół Szkół w Żyrakowie,

I miejsce – Karolina Sadowska, Zespół Szkół w Żyrakowie,

I miejsce – Lena Rachwał, Zespół Szkół w Żyrakowie,

II miejsce – Emilia Rej, Zespół Szkół w Nagoszynie,

II miejsce – Faustyna Ryczek, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Franciszek Kosiba, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej,

III miejsce – Izabela Hajdon, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce – Konrad Dziedzic, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

Wyróżnienia:

- Bartosz Zaborowski, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

- Julia Jaśkiewicz, Zespół Szkół w Nagoszynie,

- Milena Pasek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

- Anna Pleban, Zespół Szkół w Żyrakowie.

Konkurs Palm Wielkanocnych w Gminie Żyraków

Zwyczaj wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych nadal jest kultywowany w Gminie Żyraków. Tegoroczny Konkurs na Palmę Wielkanocną miał miejsce w czterech parafiach: Parafii pw. Św. Anny w Korzeniowie, Parafii pw. Św. Antoniego w Nagoszynie, Parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie oraz Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej. Jak zwykle palmy zachwycały wielkością, pomysłowością, kolorystyką ręcznie robionych kwiatów z bibuły i krepiny oraz rozmaitością użytych materiałów, w tym najbardziej tradycyjnych.
W poszczególnych parafiach nagrodzono następujące osoby:

PARAFIA PW. CHRYSTUSA KRÓLA W GÓRZE MOTYCZNEJ
Najpiękniejsze palmy wykonali:
I miejsce - Emilia Sujdak z rodzicami,
II miejsce - Karolina Piękoś z rodzicami,
III miejsce - Aleksandra Kubek z rodzicami i Wiktoria Pietrucha z rodzicami.
Natomiast najpiękniejsze i najwyższe palmy wykonali:
I miejsce - Paulina i Michał Chłopek z rodzicami,
II miejsce - Julia Wróbel z rodzicami,
III miejsce Martyna i Piotr Gil z rodzicami.

PARAFIA PW. ŚW. ANNY W KORZENIOWIE
I miejsce - Adrian Mazur,
II miejsce - Robert i Szczepan Więch,
III miejsce - Emilia Lipa,
IV miejsce - Maciej Przybyś,
V miejsce - Paulina Szewc,
VI miejsce - Dawid Jurek,
VII miejsce - Błażej Chmielowski,
Wyróżnienia: Emilia Kumiega, Beata Więch, Patrycja Strączek, Magdalena Czerniak.

PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE
I miejsce – Filip Szerszeń,
II miejsce – Patryk Niemiec,
III miejsce - Katarzyna Żmuda,
Wyróżnienia: Aleksander Depowski, Jakub Kępowicz, Julia Żmuda, Patryk Książek, Dominik Książek, Julia Grądziel, Barbara Krawiec, Patrycja Bielawa i Julia Dziura.

PARAFIA PW. ŚW. ANTONIEGO W NAGOSZYNIE
I miejsce – Kamila Węgrzyn,
II miejsce – Franciszek Maciąg,
III miejsce – Kacper Wałęga, Patrycja Wrona.
Konkursy nagrodami rzeczowymi wsparło Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.
Dziękujemy za kultywowanie tradycji!

Konkurs Palm Wielkanocnych w Korzeniowie
Konkurs Palm Wielkanocnych w Straszęcinie
Konkurs Palm Wielkanocnych w Górze Motycznej

WYNIKI II Gminnego Przeglądu Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych

To już kolejna okazja, kiedy mogliśmy podziwiać Wasze talenty wokalne, tym razem w formie online. Po dość intensywnych i bogatych w dyskusję obradach, spośród 20 zgłoszeń wyłoniono laureatów. Komisja w składzie: Aneta Domaradzka – Przewodnicząca komisji, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz członkowie - Agata Dziedzic, Krzysztof Prokop, Agnieszka Weryńska-Przybyś zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I

Wyróżnienia:

Nagroda pocieszenia (poza kategorią):

KATEGORIA II

I miejsce – Natalia Ciszek, ZS Straszęcin;
II miejsce – Kamila Krogulska, SP Wola Wielka;
III miejsce – Katarzyna Czerwiec, ZS Straszęcin;

Wyróżnienie – Julia Kosowska, ZS Straszęcin;

Nagroda pocieszenia (poza kategorią): Agnieszka Kumiega, Bobrowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom.
Miło nam również poinformować, iż każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrodę ❗️
Dyplomy wraz z nagrodami zostaną rozdysponowane za pośrednictwem szkół, zaś w przypadku osób dorosłych prosimy o ich odbiór w Dworku w Żyrakowie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00.

WYNIKI XXV Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkanocy

Tegoroczny konkurs online spotkał się z rekordową liczbą zgłoszeń, gdyż udział wzięło aż 161 osób. Wśród prac uczestników dominowały pisanki wykonane rozmaitymi metodami plastycznymi, w tym tradycyjną metodą woskową. Nie zabrakło również baranków, zajączków oraz innych symboli wiosenno - wielkanocnych, które stały się elementami świątecznych stroików.
Komisja w składzie: Aneta Domaradzka – Przewodnicząca komisji, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz członkowie - Agata Dziedzic, Krzysztof Prokop, Agnieszka Weryńska-Przybyś zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I
I miejsce – Adrianna Dubiel, Oddział Przedszkolny w Zasowie;
II miejsce – Anna Kulas, Oddział Przedszkolny w Zasowie;
III miejsce – Izabela Jarosz, Publiczne Przedszkole w Bobrowej;
III miejsce – Oliwia Kurczyk, Publiczne Przedszkole w Bobrowej.
KATEGORIA II
I miejsce – Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej;
I miejsce – Filip Nowakowski, Zespół Szkół w Żyrakowie;
II miejsce – Klaudia Osak, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Aleksandra Pieniądz, Zespół Szkół w Bobrowej;
Wyróżnienie – Anna Medygrał, Zespół Szkół w Żyrakowie.
KATEGORIA III
I miejsce – Krystian Bachoń, Szkoła Podstawowa w Zasowie;
I miejsce – Piotr Trojan, Zespół Szkół w Straszęcinie;
II miejsce – Kacper Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej;
II miejsce – Karolina Sadowska, Zespół Szkół w Żyrakowie;
III miejsce – Julia Bizoń, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Weronika Podraza, Zespół Szkół w Nagoszynie;
III miejsce – Jakub Kolano, Zespół Szkół w Bobrowej;
III miejsce – Emilia Rej, Zespół Szkół w Nagoszynie;
Wyróżnienia: