Wyszukiwarka


Powiatowy konkurs wielkanocny 2018

Jest nam niezwykle miło poinformować że wśród laureatów Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, który odbył się 25 marca br., w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, znalazły się reprezentujące Gminę Żyraków stowarzyszenia.
KGW im Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie zajęło I miejsce w kategorii: stół wielkanocny, drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej zaś wyróżnienia otrzymały Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia Mokre Wczoraj i Dziś” w Mokrem oraz Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie.
W kategorii: współczesne ozdoby wielkanocne, pierwsze miejsce przypadło dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli zaś trzecie dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej
W kategorii najpiękniejsza pisanka wyróżnione zostały KGW ze Straszęcina oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej.
Drugie miejsce w kategorii: ciasto wielkanocne zdobyło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki” a wyróżnienie Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie.
Dodatkowo indywidualne nagrody od członków komisji otrzymały: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki” oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, po szczegółowe wyniki zapraszamy na stronę Powiatu Dębickiego www.powiatdebicki.pl, z której pochodzą zamieszczone poniżej zdjęcia. Dziękujemy za udostępnienie.